FAQ

Co nas wyróżnia?

Szkoła Języków Obcych Ambasador działa w ramach Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi, specjalizującej się m.in. w kształceniu filologicznym. Naszym atutem jest wysoko doświadczona i aktywna zawodowo kadra nauczycieli akademickich, gwarantująca odpowiedni poziom kształcenia sprawności językowych. Do dyspozycji mamy zaplecze naukowo-dydaktyczne, które odpowiada wymogom nowoczesnej edukacji w dziedzinie nauki języków obcych.

Czym się kierować przy wyborze szkoły językowej?

O sukcesie w nauczaniu decydują poniższe czynniki:

jakość

kwalifikacje

doświadczenie

profesjonalizm

indywidualizacja w nauczaniu

baza naukowo-dydaktyczna

kompatybilny plan zajęć

atmosfera sprzyjająca nauce

Na czym polega zindywidualizowane podejście do klienta?

Interdyscyplinarny zespół lektorski pozwala stworzyć zindywidualizowaną ofertę, dostosowaną do potrzeb konkretnej grupy odbiorców na każdym poziomie językowym i w każdym przedziale wiekowym. Indywidualizacja w nauczaniu oznacza całkowitą koncentrację na potrzebach i dążeniach kursanta. To także sprawna i efektywna adaptacja programu nauczania do jego predyspozycji i umiejętności.

Jakie kwalifikacje posiadają nauczyciele?

Wszyscy nauczyciele naszego zespołu posiadają gruntowne kwalifikacje szkoleniowo-pedagogiczne. To wyspecjalizowana i doświadczona kadra nauczycieli akademickich, gwarantująca odpowiedni poziom kształcenia sprawności językowych. Nadzór nad procesem kształcenia sprawują natomiast profesorowie oraz wykwalifikowani metodycy, opracowujący zindywidualizowane metody nauczania. Pod kierunkiem wielu z nich powstają prace dyplomowe z zakresu językowego.

Jak mogę zapisać się na kurs?

Na kurs można zapisać się telefonicznie, osobiście lub mailowo. W każdym przypadku przygotowujemy dla klienta umowę, która jest wysyłana za pośrednictwem poczty lub podpisywana na miejscu (w zależności od wyboru klienta).

Czy pracodawca może zapłacić za mój kurs?

Tak. Pracodawca może pokryć w całości lub części koszt kursu.

Czy mogę się uczyć u siebie w pracy?

Oczywiście. W przypadku zajęć indywidualnych lub firmowych nasi lektorzy dojeżdżają na zajęcia do miejsca ustalonego z kursantem (do domu lub miejsca pracy).

Czy „Ambasador” może zorganizować kurs w siedzibie firmy?

Z przyjemnością zorganizujemy kurs w siedzibie firmy, w dogodnych dla państwa terminach, pomieszczenia szkoły również są do państwa dyspozycji.

Z jakich podręczników korzystamy na kursach językowych?

Nasi lektorzy pracują wyłącznie na podręcznikach renomowanych wydawnictw obcojęzycznych:

Język angielski: Cambridge, Longman, Oxford University Press

Język hiszpański: CLE International, Edinumen

Język japoński: Minna no nihongo, Nihongowakantan desu yo!, Kanji for everybody,

Kompletny kurs języka japońskiego, Japoński. Mów, pisz i czytaj.

Język niemiecki: Hueber, KlettVerlag, Langenscheidt, Schubert Verlag

Język włoski: bonacci, edilingua

Do dyspozycji naszych kursantów udostępniamy także prasę oraz publikacje obcojęzyczne zgromadzone w bibliotece uczelnianej WSSM.

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące dyżurów lektorów?

Nasi lektorzy to jednocześnie wykładowcy w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych. Zachęcamy do odwiedzenia strony WSSM (www.wssm.edu.pl). W zakładce „dyżury” opublikowane są terminy konsultacji naszych wykładowców.